Adsense ile para kazanmak isteyen herkesin gerçekleşmesini dört gözle beklediği, fakat bilhassa Coronavirüs'ün hakim olduğu süreçte daha da zorlaşan durum. Başvuruyu gönderdikten sonra haftalarca beklemek adeta bir işkencedir. Öyle ki insana bazen "red gelsin, yeter ki bir cevap gelsin" dedirtir. Adsense onay almak için yapılması gereken ilk şeylerden biri, siteye düzenli olarak yeterli sayıda özgün içerik girmektir. Sitenin tasarımı, meta başlıklarının ve meta açıklamalarının doğru girilmesi, " hakkımızda", "iletişim bilgileri" ve "gizlilik politikası" gibi sayfalarının olması da bu noktada önem taşımaktadır. Blogger ve Wordpress tabanlı sitelerde Adsense onayı alma ihtimali daha fazladır. Çünkü performans, güvenlik ve görsellik bakımından Google standartlarına en uygun web site mimarisi Blogger ile Wordpress'tir.
adsense'den onay almak, oldukça zor bir iştir. çünkü: sürekli güncel olması gerekiyor sitelerin. tüm alt sayfaların işlevsel ve bilgi dolu olması gerek.mesela, ben bir site açtım haftada 1 içerik giriyorum şeklinde olmamalıdır.
En son 2011 de para ile almıştım tanesi 5 tl den 2 adet o zamanlar itiraf ediyorum. Hala aynı adsense hesabını kullanıyorum fazla olan bir taneyi de arkadaşa vermiştim.