Wordpress kullanmaya yeni başlayan acemiler için bu listeyi hazırlama gereği duyduk. öncelikle wordpress'te birden fazla eklenti kullanabilirsiniz, gereksiz eklentilerden kaçınmanızı ve bilmediğiniz : kaynağı belli olmayan eklentileri sitenize yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

seo eklentileri:all in seo pack

kelime= : wordpress'te kullanılan seo eklentisidir, içeriklerinizi arama motorları ile uyumlu hale getiriyor. Kulanıcıların arama motorları ve ya arama motorları ile ilgili bazı bilgilerini bu eklenti çözüyor. Meta, etiket ve açıklamalar ile arama motorlarında yazılarınız bu eklentiler sayesinde çıkacaktır.

yoast seo : Dünya üzerinde en çok kullanılan seo eklentisinden biridir. Özellikle, birçok kişi yoast seo kullanmaktadır. Her ne kadar rank match seo eklentisi ortaya çıksa da, yine yoast seo bize göre liderliğini sürdürmektedir.contact form 7 : bu eklenti ile, sitenize iletişim sayfası ve diğer formları yapabilirsiniz. https://tr.wordpress.org/plugins/contact-form-7/

Regenerate Thumbnails : wordpress sitenizde, kullandığınız görseller tema değişimi ya da tema yüklediğinizde belki boyutları garip olabilir: birbirinden farklı boyutlarda görseller hoş durmaz kısaca. hoş durmayan görüntülere son vermek adına bu eklentiyi tavsiye ediyoruz.Easy WP SMTP : bu eklenti ile, wordpress sitenizde smtp bağlantısı kurabilirsiniz ve iletişim sayfasından yazılan mesajların mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.