Hangi hosting firmasından hizmet almalıyım?

bu soru bireysel ve kurumsal kişilerin en çok karşılaştığı sorunlardan birisidir. birçok hosting firmasını test ettik ve gerçek değerleri ile kullanıcılara bilgilendirme niteliğinde döküman hazırladık.(bkz:hosting) 'in tanımını bilmeyen kişiler linke tıklayarak okuyabilirler.
(bkz:global hosting firmaları) : genellikle yurtdışında en iyi hizmet veren firmalardır. global'den kastımız,
(bkz:yurtiçi) ve (bkz:yurtdışı) ayırt etmeden dünya genelinde birçok kişinin kullandığı hosting firmaları olarak tanımlıyoruz.(bkz:cloudways) dünya genelinde en iyi performans ve hizmetin sunulduğu global hosting firmasıdır.
turhost : türkiye'de lider hosting firmaları arasında yer almaktadır. turhost, mevcut sistemi ile birçok kullanıcıya müthiş kolaylıklar sunmaktadır. hosting'inizi turhost'a girerek yönetebilirsiniz. ftp ile uğraşmadan, bazı işlemlerinizi turhost yönetim panelinden rahatlıkla halledebilirsiniz. turhost'un her yerinden kalite akmaktadır, fakat fiyat olarak biraz tuzludur. nedense dolar bazında ödeme aldıkları için canımı en çok sıkan durumlardan biridir.
veridyen : 2016 tarihinde internet dünyasında hosting sektörüne yeni bir soluk getiren veridyen, izmir'de kurulmuştur. firmanın deneyimleri ve tecrübeleri 2005 tarihine kadar dayanmaktadır. 0 yerli firma olması ile türkiye'de birçok hosting arayışında olan kişilerin tercih ettiği hosting firmasıdır. hizmet aldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde iade hakkı, gerçek sunucu ve tamamen gelişmil alt yapı seçenekleri ile uptime oranını 'a kadar garanti vermektedir. Teknik hizmetleri ve desteği iyidir, açtığınız ticket'lar kısa süre içerisinde cevaplanır. veridyen firmasının, diğer hosting firmalarından ayıran en önemli özellik ise sunucu yanıt verme süresidir. yanıt verme süresi yapılan testlerde 1.47 saniye, ortalama yanıt süresi ise 1.53 olarak ölçülmüştür. bu değerler bazından sunucu yanıt süresi maksimum 1.61 saniye olarak ölçülmüştür.
güzel hosting : türkiye'de gözü kapalı tercih edilecek hosting firmalarındandır. destek konusunda sıkıntı yaşanmayacak firmalardan biridir. hizmet anlayışını kendilerine adapte etmiş ekipleri mevcut.
sunucu yanıt süresi: 1.18 saniyeortalama yanıt süresi: 1.46 saniyemaximum yanıt süresi: 1.78 saniye
yine r10'da hosting bölümünde sıkça karşılaştığımız bir hosting firması mevcut: (bkz:cenuta) Cenuta firması türkiye'nin gözde hosting firmaları arasında yer almaktadır. Sunucularında yaptığımız testler de, wordpress ve php altyapılı sitelerin stabil çalıştığı ve sorunsuz hizmetin olduğunu kanıtladık. Fiyat ve performans bakımından oldukça idealdir. göz yormayan sitesi ile (bkz:kullanıcı deneyimi) ni arttırmaktadır.
Hosting almayi dusunuyorsaniz kesinlikle time4vps vds almanizi tavsiye ederim.Ne oldugu belirsiz yerlere paranizi ve verilerinizi kaptirmayin garantiden sasmayin derim.