kullanım şartları

Web sözlük , web terimleri hakkında geniş bilgilendirme amacıyla açılmış bir platformdur. Site içerisinde webmaster terimleri, tanımlar, yardımcı araç ve gereçler hakkında bilgiler bulunmaktadır. Bu terimler genelde yazarların fikirlerini yansıtmak amacıyla oluşturulmuş başlıklardan meydana gelir.

Başlıklar Türkçe sözlük kurallarına uygun bir şekilde yazılmaktadır. Kurallara uygun olmayan yazılar editlenir, yazara bilgi verilir.

Her yazar kendi yazdığı başlıktan ( içerikten) sorumludur.

Başlık yazarken dikkat edilmesi gerekenler :

 

  • Türkçe karakterlerine uygun olmalı, imla kuralları da dahildir.
  • Kopya içerik çalıntı bilgiler ile başlık açılmaması gerekir.
  • Kişilere, kurumlara herhangi bir itham ya da hakaret kabul edilemez.
  • Webmaster terimleri ortak nokta olmak üzere içerikler bu terimlerden oluşmalıdır.
  • Başlıklar kategorilere uygun olarak seçilmeli.

 

web sözlük sınırları içerisinde geçerli olan kurallar

tüm üyeler, kuralları okuduğunu kabul ettiklerini üye olduklarında kabul etmektedirler. Bu kurallardan haberdar olmaları için aydınlatıcı bir metin ilişkilendirilmiştir. kural listelerine herkesin uyması mecburidir.

websozluk.net internet sitesine üye olan her kullanıcı otomatik olarak entry girme ve başlık oluşturabilir. bu yetkiler sistemsel olarak tanımlanmaktadır.

websozluk.net sitesi üzerinde bulunan entry – başlıklardan başlığı oluşturan ve ya entry’i oluşturan kişi sorumludur. hiçbir şekilde websozluk.net sorumlu değildir. herhangi bir argo, kişi karalama, web dünyasında bir siteyi karalama, insan / site kötülemek ve ya şikayetçi olduğunuz herhangi bir içerik olduğunda site altında yer alan iletişim bölümünü kullanmanız gerekmektedir.

Irkçı hareketler, şiddet yanlısı sözler, ve ya siyasal anlamda içeriklerin paylaşılması ve tartışmaya söz konusu olması yasaktır. 

websozluk.net Türkiye cumhuriyeti içerisinde barındırılmaktadır. Türkiye cumhuriyeti yasalarına uymaktadır.

verilerin gizliliği kapsamında, tüm kullanıcı bilgileri saklı tutulmaktadır. bu bilgiler, hiçbir şekilde kimse ile paylaşılmaz.