İnternet dünyasında birçok kişi web üzerinden para kazanır. hal böyle olunca dünyanın her yerinden iş alan ve ya iş veren kişiler, insanlara para göndermek için ödeme yöntemleri ararlar. Paypal Türkiye'de 2016 tarihinde BDDK tarafından lisansı iptal edilerek birçok kişinin alternatifi tamamen bitti. Zamanla btc kullanımı yaygınlaştı ve paypal'ın yerini btc aldı. btc de ise her yere para gönderilebilir ve kimliğin gizli olması birçok kişi tarafından kullanımına devam edildi. Online iş yapanlar daha farklı ödeme yöntemleri arayışına girdi. Bu başlık altında online ödeme yöntemlerini aktaracağız.

Skrill

Skrill birçok ülkede desteğini sürdürdü. Fakat, Türkiye 'de faaliyeti her ne kadar devam etsede kısıtlı kullanımı mevcut. Hesap onaylama ve diğer işlemler acemi insanları oldukça uğratırır.

Transferwise

Global ödeme alma ve ya ödeme yapma platformudur. En iyi projelerden biridir. Birçok ülkede rahat bir şekilde kullanılarak yurtdışın'dan yurtiçine para transferlerini çok kolay şekilde ve en ucuz komisyonla halledebilirsiniz. Üyelik ücretsizdir.

Payza

Paypal'a benzerliği ile bilinir, paypal ile aynı mantık.

Payooner

Payooner ilk bakışta paypal alternatifi olan ödeme sistemidir. Bu özellikleri ile ön plana çıkan payooner'da birçok ülkeden hesap açma imkanı sağlanmaktadır.